مهاجرت تحصیلی به استرالیا

استرالیا یک کشور بزرگ و هیجان‌انگیز با ۸ ایالت یعنی ویکتوریا، نیو ساوت ولز، تاسمانی، استرالیای غربی، استرالیای جنوبی، قلمرو پایتخت استرالیا (کانبرا) ، کوئینزلند و سرزمین شمالی است که هرکدام طیف وسیعی از تجربیات بسیار متنوع را به دانشجویان ارائه می‌دهند. استرالیا تنها پس از ایالات متحده آمریکا، انگلستان و چین چهارمین مقصد دانشجویی بین‌المللی محبوب در جهان است. آمار سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که ۳۰ درصد از جمعیت استرالیا خارجی هستند و بیش از ۷۵ میلیون نفر را تشکیل می‌دهند.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا، بهترین راه برای پیشبرد اهداف تحصیلی و شغلی شما در سطح جهانی است. به‌غیراز دانشگاه‌های برتر در رتبه‌بندی جهانی، این کشور مملو از مؤسسات آموزش عالی است که آموزش‌های باکیفیتی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. این مزیت در کنار سایر مواردی که این کشور مستقل دارای تنوع فرهنگی، جزایر زیبا، زیرساخت‌های آموزشی پیشرفته و فرصت‌های شغلی بی‌شمار به شما ارائه می‌دهد، کافی است تا استرالیا در صدر لیست کشورهای مقصد برای تحصیل در خارج از کشور باشد!

سال ۲۰۲۰ به دلیل تأثیرات پاندمی کرونا، سال بی‌سابقه‌ای بود. تغییرات زیادی در روند مهاجرت تحصیلی به استرالیا بر اثر ویروس کرونا رخ‌داده است، از قرنطینه تا بسته شدن مرزها و ممنوعیت سفر. دانشجویان بین‌المللی که علاقه‌مند به مهاجرت تحصیلی به استرالیا بودند همچنان منتظر پذیرش از دانشگاه‌های موردنظرشان هستند. اما اکنون که در سال ۲۰۲۱ هستیم به‌زودی با تغییرات جدید مهاجرت تحصیلی به استرالیا روبه‌رو خواهیم شد که ممکن است برای شما مسرت‌بخش باشند.

خوشبختانه تعداد پذیرش مهاجران استرالیا طی سال 2020-21 هنوز هم در 160،000 باقی‌مانده است. درحالی‌که سهمیه ثابت است، توزیع سهمیه تغییر خواهد کرد. هرچند سهم مهاجرت خانوادگی به استرالیا از 47732 به 77300 افزایش‌یافته است، هنوز هم مهاجرت تحصیلی به استرالیا، افق‌های روشنی را پیش روی دانشجویان قرار می‌دهد. از آن جا که دانشگاه‌های این کشور، با پذیرش دانشجوان بین‌المللی کمک شایانی به چرخ اقتصاد این کشور داشته‌اند، با ضربه به اقتصاد این کشور در دوران کرونا می‌توان امیدوار بود که مهاجرت تحصیلی به استرالیا ساده‌تر شود. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را تا انتها بخوانید.

 

مزایای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

تقریباً هر آن چه برای تحصیل و اقامت نیاز دارید در استرالیا در دسترس شما خواهد بود، از بهترین دانشگاه‌های جهان با هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه گرفته تا سبک زندگی خاص و آب‌وهوای بی‌نظیر؛ بنابراین عجیب نیست که تعداد دانشجویان بین‌المللی در استرالیا رو به افزایش است. بسیاری از دانشجویان بین‌المللی به دلیل طبیعت دوستانه، آرام، سیستم آموزشی عالی و استاندارد بالای زندگی، تحصیل در استرالیا را انتخاب می‌کنند. برخی از مزایای مهاجرت تحصیلی به استرالیا عبارت‌اند از:

 • تنوع فرهنگی دانشجویان استرالیا
 • اعتبار دانشگاه‌های استرالیا در مقیاس جهانی
 • تنوع رشته‌های تحصیلی استرالیا
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا
 • فرصت‌های تحقیقاتی عالی در استرالیا
 • قانون نظارت و حمایت بر دانشجویان
 • امکان کار در حین تحصیل
 • فرصت کار و اقامت در استرالیا پس از تحصیل

استرالیا از نظر تعداد دانشجویان بین‌المللی پس از ایالات متحده و انگلستان در رتبه سوم است و در چند سال گذشته حداقل 200،000 دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های آن حضور داشته‌اند. باتوجه‌به محبوبیت روزافزون مهاجرت تحصیلی به استرالیا در سراسر جهان، دانشگاه‌های این کشور از دانشجویان بین‌المللی استقبال می‌کنند و برنامه‌ها و خدماتی را ارائه می‌دهند.

 

استرالیا علی‌رغم اینکه کشور کوچکی است، به‌عنوان مرکز برخی از بهترین مؤسسات تحقیقاتی روی زمین شناخته می‌شود. رشته‌های دانشگاهی باکیفیت بالا در زمینه‌های علمی مانند پرستاری و مراقبت‌های بهداشتی، شیمی، زیست‌شناسی، جانورشناسی و حیات‌وحش، ریاضیات، فناوری و مهندسی در تعداد زیادی از دانشگاه‌های اصلی استرالیا ارائه می‌شود. ازآنجاکه مدارک تحصیلی دانشگاه‌های استرالیا در سطح جهانی شناخته شده است، مهاجرت تحصیلی به استرالیا می‌تواند ضامن آینده شغلی و زندگی شما باشد.

 

بیش از ۴۰ دانشگاه در استرالیا وجود دارد و هر یک از آنها فرصت‌های متنوعی را برای مطالعه طیف وسیعی از موضوعات مختلف ارائه می‌دهد. بیشتر دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند دانشگاه‌های بزرگ‌تر را ترجیح می‌دهند تا بتوانند مانند دانشگاه‌های آمریکا، واحدهای تحصیلی خود را انتخاب کنند. به‌عنوان‌مثال دانشگاه ملی استرالیا، بیش از ۷۵۰ واحد درسی را ارائه می‌دهد. این بدان معناست که شما علاوه بر گذراندن واحدهای تحصیلی خودتان می‌توانید با شرکت در دوره‌های مختلف، رزومه قوی بسازید.

 

هزینه‌های تحصیل در خارج از کشور معمولاً برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در سطح بین‌المللی هستند، زیاد است. دولت استرالیا با درک این امر و تمایل به ارائه هر فرصتی به دانش‌آموزان برای بروز استعدادهای خود، هرسال بیش از ۲۰۰ میلیون دلار برای دانشجویان بین‌المللی که برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا می‌آیند اختصاص می‌دهد. دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا معمولاً بر اساس معیارهای شایستگی است و شرایط خاصی برای درخواست وجود دارد، به‌عنوان‌مثال، رزومه قوی، نیاز مالی، معدل بالا و ارائه مقالات علمی معتبر. دانشجویان واجد شرایط پس از مهاجرت تحصیلی به استرالیا می‌توانند از دانشگاه درخواست کمک مالی کنند.

 

یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های استرالیا برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا تأکید این کشور بر تحقیقات علمی است. استرالیا در خط مقدم فناوری و نوآوری‌های جدید قرار دارد. کشفیات مشهوری که از استرالیا بیرون آمده‌اند شامل پنی‌سیلین، وای‌فای، دستگاه سونوگرافی و دستگاه ثبت اطلاعات پرواز یا جعبه سیاه است. هنگامی که در استرالیا تحصیل می‌کنید، می‌توانید از فناوری چشمگیر و منابع تحقیقاتی که این اختراعات را ممکن ساخته استفاده کنید.

 

آژانس کیفیت و استانداردهای آموزش عالی استرالیا یا TEQSA ، به‌عنوان یک آژانس ملی تنظیم‌کننده و کیفیت برای آموزش عالی عمل می‌کند. این آژانس بر کیفیت تدریس نظارت می‌کند و ارائه‌دهندگان آموزش عالی دانشگاهی و غیردانشگاهی را بر اساس مجموعه استانداردهایی که توسط پنل استانداردهای مستقل آموزش عالی تدوین شده است، تنظیم می‌کند.

علاوه بر این، قانون خدمات آموزشی برای دانشجویان خارج از کشور، یا قانون ESOS استانداردهای سازگار ملی را برای ارائه دوره‌ها به دانشجویان خارج از کشور تعیین می‌کند. به گفته دپارتمان آموزش‌وپرورش استرالیا، این قانون شهرت استرالیا را برای آموزش باکیفیت بالا حفظ می‌کند، از شهریه محافظت می‌کند و از یکپارچگی برنامه ویزای دانشجویی حمایت می‌کند.

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به صورت پاره‌وقت در حال ویزای دانشجویی باشند. دانشجویان مجاز به کار تا ۴۰ ساعت هر دوهفته در مشاغلی هستند که فقط به مهارت‌های اولیه نیاز دارند، مانند خدمات غذا و نوشیدنی، پمپ‌بنزین یا کارهای دانشجویی. این امر به شما کمک می‌کند تا هزینه تحصیل در استرالیا را کاهش دهید. خوشبختانه هیچ تبعیض و بی‌احترامی در استرالیا وجود ندارد و هیچ شغلی تحقیرآمیز تلقی نمی‌شود. با حداقل دستمزد در استرالیا فقط کمتر از ۱۷ دلار در ساعت، شما می‌توانید بخش بزرگی از هزینه‌های خود را که مربوط به اجاره، مواد غذایی، خدمات شهری و حتی شاید کمی شهریه است، تأمین کنید.

 

ویزای موقت فارغ‌التحصیلی (زیر کلاس 485) به دانشجویان بین‌المللی که حداقل دو سال در استرالیا تحصیل‌کرده‌اند این فرصت را می‌دهد تا برای مجوز موقت کار در استرالیا اقدام کنند. شما پس از مهاجرت تحصیلی به استرالیا و اخذ مدارک بالا، می‌توانید برای دریافت مجوز کار اقدام نمایید و پس از چند سال برای اقامت دائم استرالیا درخواست بدهید.

 

هزینه تحصیل در استرالیا

گر قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارید، باید هزینه‌ها را برآورد کنید. هزینه‌های تحصیل در استرالیا به طور قابل‌توجهی کمتر از سایر مقاصد مهاجرتی مانند ایالات متحده و انگلستان است. هزینه‌های مدارس متوسطه در استرالیا از ۷۸۰۰ دلار استرالیا شروع می‌شود و می‌تواند به حدود 30.000 دلار استرالیا در سال برسد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی از 15000 تا 33000 دلار استرالیا در سال و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 20000 دلار تا 37000 دلار استرالیا سالانه متغیر است. دوره‌های آموزش حرفه‌ای (VET) و آموزش فنی و تکمیلی (TAFE) از حدود 4000 دلار استرالیا شروع می‌شود درحالی‌که هزینه تحصیلات پایه از 15000 دلار استرالیا در سال شروع می‌شود. قصد شرکت در دوره زبان انگلیسی را دارید؟ بسته به طول دوره، این دوره‌ها فقط از 300 دلار استرالیا در هفته شروع می‌شوند.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا به‌طورکلی به‌ازای هر واحد محاسبه می‌شود، نه به‌ازای هرسال. هر واحد در گروه هزینه‌ها قرار می‌گیرد و ازآنجاکه اکثر دانشجویان ترکیبی از واحدهای درسی مختلف را می‌گذرانند، هزینه‌ها برای همه متفاوت خواهد بود.

هزینه زندگی در استرالیا

طبق بیانیه وزارت امور داخلی دولت استرالیا شما برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا باید ثابت کنید که ۲۰۲۹۰ دلار استرالیا (14600 دلار آمریکا) برای پرداخت هزینه‌های زندگی در سال دارید. اگر همسرتان را همراه با خودتان می‌آورید باید 7100 دلار استرالیا (5100 دلار آمریکا) به این رقم اضافه کنید و اگر فرزند دارید، باید ثابت کنید مبلغ 3040 دلار استرالیا (2200 دلار آمریکا) برای هر کودک در حساب بانکی خود دارید. علاوه بر اثبات تمکن مالی، باید ثابت کنید که برای هر یک از اعضای خانواده‌تان بلیت رفت‌وبرگشت و پول کافی برای تأمین هزینه‌های مدرسه کودکان و نوجوانان بین 5 تا 18 سال را دارید.

اگرچه موارد فوق میزان موردنیاز استانداردهای مهاجرت استرالیا را مشخص می‌کند اما ممکن است لازم نباشد پس از ورود به استرالیا این مقدار هزینه کنید. دستورالعمل‌های رسمی مهاجرت تحصیلی به استرالیا بودجه‌ای بین ۸۵ دلار استرالیا (61 دلار آمریکا) و 440 دلار استرالیا (317 پوند آمریکا) در هفته را برای اقامت توصیه می‌کند، بسته به اینکه در خوابگاه‌های دانشجویی یا خانه‌های اجاره‌ای خصوصی ساکن شوید.

melbourne cbd and yarra 460

متوسط هزینه‌های اقامت در استرالیا

مخارج هزینه معادل
مواد غذایی 80 تا ۲۸۰ دلار استرالیا در هفته (57-201 پوند آمریکا)
گاز و برق 35 تا ۱۴۰ دلار استرالیا در هفته (25 تا 100 دلار آمریکا)
تلفن و اینترنت 20 تا ۵۵ دلار استرالیا در هفته (14 تا 40 دلار آمریکا)
حمل‌ونقل عمومی 15 تا ۵۵ دلار استرالیا در هفته (11 تا 40 دلار آمریکا)
نگهداری ماشین (پس از خرید) ۱۵۰ تا ۲۶۰ دلار استرالیا در هفته (108-187 دلار آمریکا)
سرگرمی و تفریح 80 تا ۱۵۰ دلار استرالیا در هفته (57 تا 108 دلار آمریکا)

این هزینه‌ها، حداقل ۳۱۱ دلار استرالیا (224 دلار آمریکا) در هفته است.

 

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر بین‌المللی برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

استرالیا دارای ۳۶ دانشگاه در رتبه‌بندی QS World University ۲۰۲۱ است که اخیراً منتشر شده است. از این میان، تنها شش دانشگاه در رتبه‌بندی امسال قرار گرفته‌اند و اکثر دانشگاه‌های استرالیا پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌اند. دانشگاه ملی استرالیا (ANU) امسال با وجود افت دو پله‌ای در رتبه‌بندی، بار دیگر برترین دانشگاه استرالیا است.

این رتبه‌بندی بر اساس متدولوژیکی است که هر دانشگاه را بر اساس شهرت دانشگاهی و کارفرمایی، تأثیر تحقیق و موارد دیگر ارزیابی می‌کند. ۱۰ مورد از بهترین مقصدها برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا عبارت‌اند از:

دانشگاه ملی استرالیا (ANU)

انشگاه ملی استرالیا (ANU) برای یک سال دیگر برترین دانشگاه استرالیا است و تقریباً در تمام شاخص‌ها، از جمله شهرت دانشگاهی، اعضای هیئت‌علمی بین‌المللی و دانشجویان بین‌المللی نمره خوبی کسب کرده است که همه آنها در ۵۰ دانشگاه برتر جهان رتبه‌بندی شده‌اند. پردیس اصلی ANU در Acton ، در شهر کانبرا واقع شده است، اما پردیس‌هایی در نیو ساوت ولز و قلمرو شمالی هم دارد.

دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی در سال ۱۸۵۰ تأسیس شد و اولین دانشگاه استرالیا بود پس از دو رتبه افزایش در سال جاری، دانشگاه سیدنی دومین دانشگاه برتر استرالیا است که رتبه ۴۰ جهان را دارد. این دانشگاه نمرات کامل در شاخص‌های بین‌المللی هیئت‌علمی و دانشجویان بین‌المللی کسب می‌کند.

 

دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن امسال سه رتبه در رتبه‌بندی جهانی سقوط کرد و در رتبه ۴۱ جهان قرار گرفت. این دانشگاه که عضو گروه هشت است، دارای رتبه برتر دانشگاه استرالیا از نظر محیط آکادمیک و مدیریت است و برای هر دو در لیست ۳۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

این دانشگاه همچنین در شاخص دانشجویان بین‌المللی عملکرد خوبی دارد و دانشجویان بین‌المللی ۴۲ درصد از جمعیت دانشجویی آن را از بیش از ۱۳۰ کشور جهان تشکیل می‌دهند.

دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW)

علی‌رغم افت یک رتبه‌ای در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در سال جاری، دانشگاه نیو ساوت ولز در رتبه چهارم استرالیا باقی‌مانده است.

UNSW یکی از اعضای مؤسس گروه هشت است، ائتلافی از دانشگاه‌های استرالیایی که تحقیقات زیادی انجام می‌دهند. این دانشگاه برای همه به جز یکی از شاخص‌ها در ۵۰ رتبه اول قرار دارد ولی در شاخص نسبت دانشجویان هیئت‌علمی عملکرد کمتری دارد.

دانشگاه کوئینزلند (UQ)

با ورود به پنج دانشگاه برتر در استرالیا، ما با دانشگاه کوئینزلند (UQ) شروع می‌کنیم که امسال با یک پله صعود به رتبه ۴۶ رسیده است. فارغ‌التحصیلان این دانشگاه شامل دو برنده جایزه نوبل، پیتر سی دوگرتی و جان هرسانی هستند. برنده جایزه اسکار، جفری راش و رهبران دولت، حقوق، علم، خدمات عمومی و هنر. محققان UQ مسئول تعدادی از نوآوری‌های اخیر مانند واکسن سرطان دهانه رحم بوده‌اند.

 
aa gallery photo16 5660361 min

دانشگاه موناش استرالیا

دانشگاه موناش امسال با سه پله صعود، مقام ۵۵ را کسب کرد. این دانشگاه از نظر شاخص شهرت علمی در رتبه ۴۳ از بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و در شاخص دانشجویان بین‌المللی نمره کامل کسب می‌کند.

دانشگاه موناش عمدتاً در ملبورن مستقر است اما دارای پنج پردیس در ایالت ویکتوریا و دو دانشگاه در خارج از کشور، در مالزی و آفریقای جنوبی است.

دانشگاه استرالیای غربی (UWA)

دانشگاه استرالیای غربی که اولین دانشگاه از هفت دانشگاه استرالیا است که در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد، با پنج پله سقوط در رتبه‌بندی به رتبه ۹۲ در سال ۲۰۲۱ رسید. این دانشگاه از نظر تعداد اعضای هیئت‌علمی بین‌المللی و تعداد استنادات به‌ازای هر عضو هیئت‌علمی (اندازه‌گیری خروجی تحقیق) از همه دانشگاه‌های استرالیا بالاتر از آن پیشی می‌گیرد.

دانشگاه آدلاید استرالیا

دانشگاه آدلاید که در سال ۱۸۷۴ تأسیس شد، سومین دانشگاه قدیمی استرالیا است و امسال رتبه ۱۰۶ مشترک را در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان دارد. دانشگاه آدلاید از نظر شاخص بین‌المللی دانشجویان در رتبه ۴۴ جهان قرار دارد و بیش از 7،860 نفر از 21142 دانشجوی دانشگاه‌های بین‌المللی از بیش از 100 کشور مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه فناوری سیدنی (UTS)

UTS نمرات فوق‌العاده‌ای در استنادات به‌ازای هر دانشکده، دانشجویان بین‌المللی و شاخص‌های شهرت کارفرما دارد و به ترتیب در رتبه‌های ۶۷ ، ۷۸ و ۸۵ جهانی قرار دارد.UTS که در سال ۱۹۸۸ تأسیس شد، یکی از جوان‌ترین دانشگاه‌های برتر استرالیا است. هدف آنها این است که با استفاده از مشارکت خود با صنعت، مشاغل و جامعه، دانش را از طریق آموزش با الهام از تحقیقات ارتقاء دهند.

دانشگاه ولونگونگ استرالیا

دانشگاه ولانگونگ امسال وارد ۱۰ دانشگاه برتر استرالیا می‌شود که پس از صعود ۱۶ درجه‌ای باورنکردنی در رتبه ۱۹۶ جهان قرار دارد. این دانشگاه از نظر استناد به هر دانشکده عملکرد خوبی دارد و رتبه ۷۵ را از جهت خروجی‌های تحقیقات علمی در جهان دارد. دانشگاه ولونگونگ در ابتدا در سال ۱۹۷۵ با کمک مردم محلی تأسیس شد. از آن به بعد دانشگاه با مشارکت با جوامع خود اقدام کرده است تا در منطقه ایلاوارا تأثیر بگذارد و چالش‌های اقتصادی، زیست‌محیطی، اجتماعی و پزشکی جامعه را برطرف کند

رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها در سال ۲۰۲۱ ، ۱۰ دانشگاه برتر استرالیا
رتبه در استرالیا رتبه جهانی نام دانشگاه
1 31 Australian National University (ANU)
2 40 University of Sydney
3 41 University of Melbourne
4 44 University of New South Wales (UNSW)
5 46 University of Queensland (UQ)
6 55 Monash University
7 92 University of Western Australia (UWA)
8 ۱۰۶ University of Adelaide
9 ۱۳۳ University of Technology Sydney (UTS)
10 196 University of Wollongong
1533128219phpdgezPU min

بگذارید تجربه ما راهنمای شما باشد

اولین مشاوره خود را رایگان دریافت کنید

Resize Header Best College Campus min

محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاهی برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

داوطلبانی که علاقه‌مند به تحصیل در استرالیا بعد از پایه دوازدهم یا دبیرستان هستند می‌توانند برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا اقدام کنند. کالج‌ها و دانشگاه‌های برتر در استرالیا برنامه‌هایی را به دانشجویانی ارائه می‌دهند که قصد دارند پس از دوازدهم تحصیلات عالی را ادامه دهند. پذیرش در اکثر رشته‌ها بر اساس نمرات امتحانات قبلی، آزمون مهارت انگلیسی و در مواردی مصاحبه است. برخی از محبوب‌ترین رشته‌هایی که برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا پیشنهاد می‌شوند عبارت‌اند از:

 • فیزیوتراپی
 • لیسانس کامپیوتر
 • پرستاری
 • پزشکی
 • مهندسی در بیوتکنولوژی
 • داروسازی
 • حسابداری و امور مالی
 • تجارت و مدیریت
 • تجارت و بازرگانی
 • حقوق
 • تجارت بین‌المللی
 • هتلداری
 • هنرهای خلاق

کار دانشجویی پس از مهاجرت تحصیلی به استرالیا

پس از مهاجرت تحصیلی به استرالیا معمولاً اخذ مجوز کار طبق قوانین مهاجرت استرالیا آسان است. یک درخواست جزئی اغلب شما را واجد شرایط برای کار در استرالیا به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی می‌کند. اگرچه قوانین ممکن است متفاوت باشد، اما به‌طورکلی دانشجویان مجاز به کار تا ۴۰ هفته در سال هستند.

خوشبختانه مشکلی از بابت یافتن کار وجود ندارد. شرکت‌ها، مشاغل محلی و مغازه‌های خرده‌فروشی اغلب دانشجویان (داخلی و بین‌المللی) را استخدام می‌کنند. به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، شما با همان قوانین کار مانند یک دانشجوی داخلی، تحت حمایت قرار می‌گیرید. به‌عنوان یک دانشجو، می‌توانید حدود ۱۷ دلار در ساعت درآمد داشته باشید.

موقعیت‌های شغلی در استرالیا هم متنوع است. هم مشاغل محلی و هم مشاغل دانشجویی در دانشگاه وجود دارند. خوشبختانه استرالیا به فارغ‌التحصیلان بین‌المللی دانشگاه‌ها هم اجازه کار پس از تحصیل را می‌دهد که می‌تواند زمینه اقامت دائم شما را فراهم کند.

پس از مهاجرت تحصیلی به استرالیا و یافتن کار، آگاهی از نحوه عملکرد مالیات در استرالیا بسیار مهم است. به‌خاطر داشته باشید که باید به اداره مالیات استرالیا برای شماره پرونده مالیاتی (TFN) درخواست دهید تا از نرخ مالیات خود اطلاعات بگیرید. خبر خوب این است که اگر فقط به صورت پاره‌وقت کار می‌کنید، احتمالاً نیازی به پرداخت مالیات سنگین نخواهید داشت. با این اوصاف، شما همچنان باید اظهارنامه مالیاتی خود را تا ۳۱ اکتبر هرسال ارائه کنید.

متن سربرگ خود را وارد کنید

به‌طورکلی، مهاجرت تحصیلی به استرالیا ساده‌ترین روش برای ورود به خاک این کشور است. بااین‌حال، دانشجویان بین‌المللی که قصد دارند یک دوره طولانی‌مدت در استرالیا زندگی کنند (بیش از ۱۲ هفته) باید ویزای دانشجویی استرالیا دریافت کنند. در بین انواع ویزا، شما باید بسته به سن، مقطع تحصیلی و مدت اقامت خود برای یک ویزای خاص درخواست دهید. در بیشتر موارد، دانشجویان بین‌المللی که تحصیلات عالی کارشناسی ارشد و دکتری خود را در استرالیا ادامه می‌دهند باید برای ویزای دانشجویی استرالیا زیر کلاس ۵۰۰ درخواست بدهند. درخواست ویزای دانشجویی استرالیا کار آسانی نیست. روند مهاجرت تحصیلی به استرالیا شامل ارائه اسناد و مدارک زیادی است و شما باید از جزئیات آن آگاه باشید.

شرایط موردنیاز برای درخواست مهاجرت تحصیلی به استرالیا

به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی که علاقه‌مند به مهاجرت تحصیلی به استرالیا است، باید اطمینان حاصل کنید که شرایط زیر را برای اخذ ویزای دانشجویی خود رعایت کرده‌اید:

 • ثبت‌نام در یک دوره تحصیلی و ارائه شواهد
 • مدرک (GTE)
 • بیمه درمانی
 • مدارک زبان انگلیسی
 • اثبات تمکن مالی برای زندگی و تحصیل
 • امضای بیانیه ارزش‌های استرالیا
 • گواهی عدم سوءسابقه
 • گواهی معافیت یا کارت پایان خدمت سربازی
 • گواهی سلامت

ثبت‌نام در یک دوره تحصیلی و ارائه شواهد

درخواست ویزای تحصیلی استرالیا شما باید شامل مدارک ثبت‌نام باشد که اغلب در یکی از اشکال زیر موجود است:

COE یا مدرک ثبت‌نام ارائه شده به دانشجویانی که برای دوره‌های تمام‌وقت ثبت شده در CRICOS (ثبت‌نام مؤسسات مشترک‌المنافع و دوره‌های دانشجویان خارج از کشور) پذیرفته شده‌اند.

دوره‌های ترکیب‌شده و COE : هنگام درخواست بیش از یک دوره، درخواست ویزای شما باید شامل تمام کدهای COE باشد وگرنه ویزای دانشجویی شما فقط مدت اقامت در COE مشخص شده را پوشش می‌دهد. شما می‌توانید برای دو یا چند دوره درخواست کنید اما زمانی که یک دوره به دیگری منجر می‌شود، فاصله بین شروع دو دوره نباید بیش از دو ماه باشد.

نامه پشتیبانی : در صورت پذیرش تحصیلی یا آموزش تمام‌وقت که توسط برنامه‌های بورس تحصیلی وزیر امور خارجه و تجارت استرالیا تأمین می‌شود، می‌توانید نامه پشتیبانی خود را به‌عنوان مدرک ثبت‌نام ارائه دهید.

نامه استاد : موردنیاز دانشجویانی است که باید در استرالیا بمانند تا نتایج پایان‌نامه آن ها مشخص شود. این افراد باید نامه‌ای از استاد راهنمای خود ارائه دهند که صحت موضوع را تأیید کند.

مدرک (GTE) استرالیا

از شما خواسته می‌شود که یک بیانیه GTE که اثبات‌کننده این است که شما یک متقاضی دریافت ویزای موقت برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا هستید و پس از تحصیل به کشورتان باز خواهید گشت، ترجیحاً به زبان انگلیسی بنویسید. بیانیه GTE برای شناسایی دانشجویانی که مایل به درخواست ویزای دانشجویی هستند به دلایلی غیر از تحصیل، مانند اخذ یا حفظ اقامت جاری در استرالیا، ارزیابی می‌شود؛ بنابراین، داشتن بیانیه GTE خوب و واقعی از اهمیت بالایی برخوردار است.

بیانیه GTE باید شامل شواهد یا اطلاعات زیر باشد:

 • مدارک تحصیلی قبلی: ریز نمرات دانشگاهی، نام دانشگاه، مدت تحصیل و گواهی اخذ شده
 • مدت‌زمان فاصله بین دو مقطع تحصیلی و دلایل این شکاف تحصیلی
 • مدارک شغلی فعلی شما: نام کارفرمای فعلی، آدرس شرکت، تعیین موقعیت شغلی، مدت اشتغال و اطلاعات تماس با مراجع.
 • روابط شما با کشور مبدأ: قصد خود را برای بازگشت به کشور خود از طریق روابط خانوادگی، مالی و اجتماعی توصیف کنید.
 • وضعیت اقتصادی شما در کشور مبدأ: اظهارنامه مالیات‌بردرآمد یا صورت‌حساب‌های بانکی، پیشنهادهای احتمالی اشتغال و اسنادی که نشان‌دهنده جزئیات مشاغل یا اشتغال به مدت ۱۲ ماه قبل از ارائه درخواست ویزای تحصیلی استرالیا است.
 • اشتغال شما در کشور ثالث: پیشنهادهای احتمالی اشتغال با جزئیات مقدار حقوق و سایر مشوق‌ها

بیمه درمانی

متقاضی ویزا به همراه خانواده خود باید OSHC (پوشش بهداشتی دانشجویان خارج از کشور) را داشته و از آن برخوردار باشند. شما می‌توانید با یافتن یک ارائه‌دهنده بیمه مجاز در استرالیا یک OSHC دریافت کرده و هزینه بیمه‌نامه انتخابی خود را پرداخت کنید. برای هر یک از اعضای خانواده که پس از ورود به استرالیا به شما ملحق می‌شوند، OSHC باید در بخش مهاجرت نمایندگی شود. این بیمه باید مخارج سلامت شما را برای مدت‌زمانی که مایل به اقامت و مهاجرت تحصیلی به استرالیا هستید پوشش دهد.

 • حداقل هزینه بیمه برای افراد مجرد ۴۳۰ دلار استرالیا در سال است
 • حداقل هزینه بیمه برای زوجین ۲۶۸۰ دلار استرالیا در سال است
 • حداقل هزینه بیمه برای یک خانواده ۴۰۰۰ دلار استرالیا در سال است

 

insurance contract 1280x720 770x433 1

مدارک زبان انگلیسی برای ویزای تحصیلی استرالیا

متقاضیانی که ملزم به ارائه مدارک مربوط به مهارت زبان انگلیسی هستند می‌توانند نمرات آزمون خاصی را که توسط استرالیا تأیید شده است، ارائه دهند. جزئیات زیر حداقل نمرات لازم جهت دریافت ویزا و مهاجرت تحصیلی به استرالیا است:

 • سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی (آیلتس): 5.5-6
 • آزمون زبان انگلیسی به‌عنوان زبان خارجی (تافل): 46
 • آزمون پیرسون انگلیسی (PTE): 42
 • گواهی زبان انگلیسی پیشرفته (CAE): ۱۶۲
 

اثبات تمکن مالی برای زندگی و تحصیل

شما باید مدارک مالی ارائه دهید تا مقامات استرالیا اطمینان حاصل کنند که پول کافی برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارید. هزینه‌های موردنیاز بسته به مدت اقامت، مقطع تحصیلی، محل زندگی و موارد دیگر متفاوت است. شما باید پول کافی برای تأمین هزینه زندگی، دوره و هزینه‌های کلی سفر خود داشته باشید. مدارکی که می‌توانید ارائه دهید شامل موارد زیر است:

 • سپرده‌های پولی در یک مؤسسه مالی
 • وام یا سایر اسناد حمایت مالی
 • بورسیه تحصیلی برای تحصیل در استرالیا یا اسناد پشتیبانی مالی مشابه
 • شما می‌توانید قبل از درخواست ویزا، درآمد کلی 62،222 دلار استرالیا را در 12 ماه ارائه دهید.

امضای بیانیه ارزش‌های استرالیا

این بیانیه تأیید می‌کند که متقاضی ویزای دانشجویی قوانین استرالیا را رعایت کرده و به آن احترام می‌گذارد. همچنین لازم است جزوه زندگی در استرالیا را مطالعه کرده باشید.

 

زمان پردازش ویزای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

معمولاً ویزای دانشجویی استرالیا ظرف یک ماه پردازش می‌شود، بااین‌حال، حداکثر زمانی که ممکن است طول بکشد ۳ ماه است. بااین‌حال، چارچوب ساده ویزای دانشجویی (SSVF) زمان پردازش ویزا را ساده می‌کند. البته بهتر است برای درخواست ویزای دانشجویی ۱۲ ماه قبل از مهاجرت تحصیلی به استرالیا اقدام نمایید.

 

درصد پذیرش ویزای دانشجویی استرالیا

میزان پذیرش ویزای دانشجویی استرالیا برای بخش‌های مختلف آموزش در استرالیا به شرح زیر است:

 • تحصیلات عالی: 23
 • آموزش‌های حرفه‌ای و آموزشی: 33.9
 • ELICOS (دوره‌های فشرده زبان انگلیسی برای دانشجویان خارج از کشور): 48.10

شانس پذیرش درخواست ویزای شما بستگی زیادی به چند عامل دارد: سابقه رد ویزا، صحت اطلاعات ارائه شده، توانایی مالی، مهارت زبان و مستندات کامل. عدم وجود هر یک از این موارد می‌تواند منجر به رد ویزای دانشجویی استرالیا شود.

دلایل رد شدن ویزای دانشجویی استرالیا

استرالیا با آغوش باز از دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های خود استقبال می‌کند، اما احتمال رد ویزای دانشجویی وجود دارد. برخی از دلایل رد ویزای تحصیلی استرالیا عبارت‌اند از:

 • ارائه مدارک نادرست/ ناقص
 • انتخاب رشته غیرمرتبط با رشته دانشگاهی قبلی
 • ناتوانی در پرداخت شهریه و هزینه زندگی در استرالیا
 • عدم مهارت در زبان انگلیسی
 • مسائل مربوط به ‌سلامت
 • ناتوانی در اقناع مسئولان در مدرک GTE (متقاضی موقت واقعی)
 • وجود سوابق کیفری
 • عدم رعایت شرایط دانشگاهی

اکثر دانشگاه‌های استرالیا معیارهای خود را برای پذیرش دارند. درحالی‌که میزان پذیرش در هرسال تحصیلی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، فاصله‌های کوتاه یک یا دوساله طبیعی است. هرچند باید فاصله‌های طولانی سه تا چهارساله بین مقاطع تحصیلی‌تان را توجیه کنید.

 
 

پس از اتمام تحصیلات عالی خود در استرالیا، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم از زیر کلاس ویزای موقت فارغ‌التحصیلی ۴۸۵ اقدام کنید. این ویزا به دانشجویان بین‌المللی که واجد شرایط زندگی و کار موقت در این کشور هستند پس از گذراندن دو سال تحصیل در استرالیا اعطا می‌شود.

 
 

هیچ محدودیت سنی برای تحقق رؤیاهای شما در تحصیل در دانشگاه استرالیا وجود ندارد. ویزای دانشجویی استرالیا محدودیت سنی ندارد. زندگی در استرالیا یک تجربه باورنکردنی است.

شما می‌توانید مدارک تحصیلی خود را ارتقا دهید و مهارت‌ها را از نظر حرفه‌ای و شخصی تقویت کنید. سن بهانه‌ای برای ترک منطقه امن شما نیست. چنین فرصتی را برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا از دست ندهید.

 

بله. درحالی‌که اکثر دانشگاه‌های استرالیا از دانشجویان بین‌المللی می‌خواهند در آزمون مهارت زبان انگلیسی شرکت کنند، بسیاری از آزمون آیلتس چشم‌پوشی کرده‌اند. بااین‌حال، این امر متفاوت است و شما باید همان را با دانشکده پذیرش دانشگاه مربوطه بررسی کنید.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا بدون آیلتس

در اینجا لیستی از دانشگاه‌های استرالیا آمده است که می‌توانید بدون استرس برای ارائه مدرک آیلتس برای دریافت پذیرش آن ها اقدام کنید! شما می‌توانید مدارک دیگر زبان انگلیسی را ارائه دهید یا دوره‌های آموزش زبان را در استرالیا بگذرانید.

 • دانشگاه ملی استرالیا
 • دانشگاه جنوبی کوئینزلند
 • دانشگاه استرالیای جنوبی
 • دانشگاه آدلاید
 • دانشگاه باند
 

همسر شما و سایر اعضای خانواده می‌توانند شما را در مسیر مهاجرت تحصیلی به استرالیا همراهی کنند. شما می‌توانید برای این امر در داخل یا خارج از استرالیا از طریق آژانس درنا اقدام کنید.

در پایان، می‌توان گفت که برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا باید اطمینان حاصل کنید که هر یک از جزئیات را برای واجد شرایط بودن و الزامات ذکر کرده‌اید. درخواست ویزای تحصیلی خود را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین جنبه‌های مهاجرت تحصیلی به استرالیا در نظر بگیرید. رعایت تمام پارامترها و تمرکز بر صحت اسناد، شانس شما را برای دریافت اسناد مورد انتظار افزایش می‌دهد. از آن جا که امکان رد ویزا وجود دارد، راهنمایی و مشورت با کارشناسان مجرب مهاجرتی علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه شما می‌تواند منجر به واقعی شدن رؤیای مهاجرت تحصیلی به استرالیا باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و مشاوران آژانس درنا تماس بگیرید.

 
اسکرول به بالا