ایالت نیو ساوت ولز استرالیا

ایالت نیو ساوت ولز استرالیا

ایالت نیو ساوت ولز استرالیا NSW نام یکی از ایالت های استرالیا می باشد که قصد بررسی و معرفی آن را داریم. ایالت نیو ساوت ولز، بزرگترین ایالت استرالیا نمی باشد ولی پرجمعیت ترین ایالت استرالیا محسوب می شود چرا که وجود شهر بزرگ و مهم در این ایالت باعث شده است تا 30% جمعیت استرالیا در New South Wales قرار دارد. مرکز و پایتخت ایالت نیو ساوت ولز شهــر سیدنی است که بزرگترین شهر استرالیاست. این ایالت در جنوب شرق استرالیا قرار دارد که از شمال به کوئینزلند و از جنوب به ایالت ویکتوریا و از غرب به ایالت استرالیا جنوبی و از شرق به اقیانوس آرام منتهی می شود.

 

ایالت نیو ساوت ولز استرالیا با بیش از 8 میلیون نفر جمعیت پرجمعیت ترین منطقه در استرالیا و دارای اقتصاد بسیار قوی می باشد به طوری که به تنهایی از اقتصاد هنگ کنگ قوی تر است ویک سوم اقتصاد استرالیا را دربرگرفته است، این ایالت از طریق پرواز های بین المللی با تمام دنیا در ارتباط است و بیش از ۱۰۰۰ پرواز در هفته در آن صورت می گیرد. شما می توانید برای سرمایه‌گذاری در استرالیا و تجارت در ایالت نیو سات ولز از موقیعت استراتژیک سیدنی استفاده کنید و به بازارهای رو به روشد داخلی و بین‌المللی متصل شوید. ایالت نیو ساوت ولز استرالیا را با نمادهایی مانند سیدنی اپرا هاوس (The Sydney Opera House)، پل ساحلی سیدنی (The Sydney (Harbour Bridge و کوه های آبی (The Blue Mountains) می شناسند.

88 min

آب و هوای ایالت نیو ساوت ولز (NEW SOUTH WALES)

بخش ایالت نیو ساوت ولز استرالیا دارای آب و هوای خشک تا نیمه خشک است. میانگین بارندگی در New South Wales در حدود 150 تا 500 میلی متر در سال می باشد که در اکثر مناطق آن رخ می دهد و بارندگی در سراسر ایالت متفاوت است. دمای تابستان می تواند بسیار گرم باشد، در حالی که شب های زمستان می تواند در این منطقه کاملاً سرد باشد. این ایالت را می‌توان به چهار حوزه از لحاظ جغرافیایی تقسیم کرد. سه شهر بزرگ نیو ساوت ‌ولز یعنی سیدنی، نیوکاسل و ولونگوگ که نزدیک یک نوار باریک ساحلی در نزدیکی مرز، شامل مناطق سرد و معتدلتری نسبت به ساحل جنوبی به سمت مناطق نیمه گرمسیری در نزدیکی مرز کوئینزلند واقع شده است. بخش عمده‌ای از نیو ساوت ‌ولز در محدوده غربی دارای هوای گرم و نیمه خشک است. درجه حرارت در تابستان می‌تواند سوزان و در شب های زمستان بسیار سرد باشد. اما در شرق در امتداد دامنه‌های کوهستان بزرگ «دوایدینگ رنج» بارش بیشتر است. بالاترین دما در این ایالت در 1939 با دمای 49.7 درجه سانتی گراد و کمترین دما در سال 1994 با دمای 23- درجه سانتی گراد ثبت شده است.

 

اقتصاد ایالت نیو ساوت ولز استرالیا

همان طور که اشاره کردیم این ایالت قطب اقتصادی استرالیا محسوب می شود. از سال 1970، نیو ساوت ولز دستخوش تحولات فزاینده ای اقتصادی و اجتماعی شد. صنایع قدیمی مانند فولاد و کشتی سازی عمدتاً ناپدید شده اند. اگرچه کشاورزی همچنان مهم است، اما سهم آن از درآمد ایالت از قبل کمتر است. صنایع جدید مانند فناوری اطلاعات و خدمات مالی عمدتاً در مرکز سیدنی قرار دارند و جای خود را پیدا کرده اند که بسیاری از شرکت ها استرالیا در سیدنی دارای دفتر مرکزی هستند.

زغال سنگ و محصولات مرتبط با آن بزرگترین صادرات کشور است. ارزش آن برای اقتصاد ایالت بیش از 5 میلیارد دلار است که حدود 19٪ از کل صادرات از NSW را تشکیل می دهد. بخش توریست و گردشگری نیز جزء صنایع اصلی این ایالت می باشد، گردشگری بیش از 25.1 میلیارد دلار برای اقتصاد نیو ساوت ولز ارزش دارد و 7.1٪ از نیروی کار را به خود اختصاص داده است. کشاورزی و دام داری بخش بسیار مهم اقتصادی این ایالت می باشد. دامهای غالب مورد استفاده گاو، گوسفند و خوک است و تولید سهم بزرگی از یونجه در استرالیا، سبزیجات، میوه ها، آجیل، پشم، گندم، جو، دانه‌های روغنی، موز، شکر، برنج، مرغ  و ماهیگیری و جنگلداری از جمله تراشه‌های چوب در نیو ساوت ‌ولز انجام می‌شود. بزرگترین و با ارزش‌ترین منطقه پرورش اسب اصیل استرالیا در اسکون در دره‌ی هانتر واقع شده است. حدود نیمی از تولید چوب استرالیا در نیو ساوت ولز است. مناطق بزرگی از ایالت اکنون با جنگلهای اکالیپتوس در حال پیوند هستند. 78 میلیارد دلار استرالیا ،که 21٪ از صادرات استرالیا را شامل می شود، مربوط به ایالت نیو ساوت ولز می باشد.

پراکندگی جمعیت در ایالت نیو ساوت ولز استرالیا

ایالت نیو ساوت ولز ( New South Wales) پرجمعیت ترین ایالت استرالیا می باشد و پرجمعیت ترین شهر استرالیا یعنی سیدنی در این ایالت قرار دارد. براساس آمار منتشر شده در سال 2018 جمعیت این ایالت بیش از 8 میلیون نفر تخمین زده شد. شما در این قسمت آماری از پاکندگی مناطق و شهرهای اصلی این ایالت مشاهده کنید. در سرشماری ها مشخص شده است که بیش از 2/5 میلیون نفر از جمعیت 8 میلیونی این ایالت در خارج از استرالیا به دنیا آمده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − سه =

اسکرول به بالا